Wystawa w Sędziszowie 2020

Wystawa makiet w Sędziszowie 2020

Wystawa w Sędziszowie 2020

26 stycznia 1885 roku otwarto kolejny odcinek Drogi Żelaznej Iwangorodzko – Dąbrowskiej z Kielc do Dąbrowy Górniczej. Od tego momentu historia Sędziszowa jest nierozerwalnie związana z koleją, która stanowiła motor napędowy całego regionu. Dlatego bardzo chętnie odwiedzamy Sędziszów i 8 lutego 2020 roku po raz drugi zorganizowaliśmy Wystawę Makiet Kolejowych na zaproszenie Pani Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowie.

Zaprezentowaliśmy fragment lokalnej linii kolejowej w skali H0, łączącej dwie stacje z przystankiem kolejowym w połowie drogi. Dla naszych najmłodszych widzów przygotowaliśmy kurs maszynisty oraz kolorowanki plastyczne i lokomotywki styrodurowe do kolorowania. I tym razem przywieźliśmy ze sobą materiały modelarskie niezbędne do budowy makiety i na żywo pokazaliśmy jak na makiecie układa się tory, sieje trawę i sadzi drzewa.

Naszą wystawę odwiedziło około 400 zwiedzających, mieszkańców Sędziszowa i okolic. Wśród nich nie zabrakło emerytowanych i pracujących kolejarzy, którzy chętnie wspominali czasy świetności sędziszowskiego węzła kolejowego. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wyjątkową atmosferę, do zobaczenia następnym razem!

Krótką relację zamiesiło również:

Radio Kielce: klik
Portach Echodnia: kilk
SCK w Sędziszowie: kilk

Relacja z pierwszej wystawy w Sędziszowie w 2018 roku: klik