Krakowskie Drogi Żelazne – wystawa w Muzeum Podgórza

Muzeum Podgórza

W październiku 2019 w Muzeum Podgórza otwarta została wystawa czasowa Krakowskie Drogi Żelazne. Ekspozycję przygotował i opracował merytorycznie pan Dominik Lulewicz, pracownik Muzeum Krakowa i pasjonat kolei. Wystawa opowiada historię kolei w naszym mieście. Wśród prezentowanych eksponatów znalazły się obiekty z naszych klubowych zasobów oraz modele z kolekcji naszych kolegów.

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie, w wybrane weekendy przygotowujemy dodatkowe atrakcje. Prezentujemy fragment naszej makiety, prowadzimy zajęcia plastyczne dla dzieci oraz pokazujemy na żywo techniki modelarskie. Niestety w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, nasz ostatni pokaz makiet w weekend  14-15 marca 2020 roku został odwołany. Sama wystawa czasowa miała trwać do 15 marca 2020 roku, jednak na mocy zarządzenia dyrektora muzeum, wystawa „Krakowskie Drogi Żelazne” została przedłużona 23 sierpnia 2020 roku i jest ponownie otwarta dla zwiedzających.

Liczymy na to, że jeszcze spotkamy się z odwiedzającymi i zaprezentujemy naszą makietę w ramach finisażu wystawy, w końcu przestrzenie Muzeum Podgórza i sąsiedztwo kawiarni z wyśmienitą kawą sprzyjają spotkaniom i rozmowom.

Do zobaczenia w Muzeum Podgórza pod nową estakadą kolejową!