Krakowskie Drogi Żelazne – wystawy makiet

Muzeum Podgórza

W październiku 2019 w Muzeum Podgórza otwarta została wystawa czasowa Krakowskie Drogi Żelazne. Ekspozycję przygotował i opracował merytorycznie pan Dominik Lulewicz, pracownik Muzeum Krakowa i pasjonat kolei. Wystawa opowiada historię kolei w naszym mieście. Wśród prezentowanych eksponatów znalazły się obiekty z naszych klubowych zasobów oraz modele z kolekcji naszych kolegów.

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie, w wybrane weekendy przygotowujemy dodatkowe atrakcje. Prezentujemy naszą makietę kolejową przedstawiającą fragment lokalnej linii kolejowej w skali H0, łączącej dwie stacje kolejowe. Pokazujemy na żywo jak wygląda budowa makiety, prezentując techniki modelarskie. Na specjalnie przygotowanym stanowisku na żywo pokazujemy krok po kroku jak na makiecie układa się tory, sieje trawę i sadzi drzewa. Dla naszych najmłodszych widzów przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje – kurs maszynisty na kolejsce w skali G oraz kolorowanki plastyczne i lokomotywki styrodurowe do kolorowania.

Harmonogram wystaw makiet:

  • 19-20 października 2019 r.
  • 19-19 stycznia 2020 r.
  • 14-15 marca 2020 r. (odwołana z powodu epidemi)

 

Sama wystawa czasowa miała trwać do 15 marca 2020 roku, jednak na mocy zarządzenia dyrektora muzeum, wystawa „Krakowskie Drogi Żelazne” została przedłużona 23 sierpnia 2020 roku i jest ponownie otwarta dla zwiedzających. Liczymy na to, że jeszcze spotkamy się z odwiedzającymi i zaprezentujemy naszą makietę w ramach finisażu wystawy, w końcu przestrzenie Muzeum Podgórza i sąsiedztwo kawiarni z wyśmienitą kawą sprzyjają spotkaniom i rozmowom.

Do zobaczenia w Muzeum Podgórza pod nową estakadą kolejową!