Rozpoczęcie sezonu Linii Muzealnej 2020

Tramwaje

Już 28 czerwca rozpoczynamy kolejny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej! Tradycyjnie we wszystkie niedziele i dni świąteczne aż do 20 września będzie można przejechać się zabytkowym tramwajem na specjalnej linii numer „0”, na trasie:

Dajwór – Starowiślna – Westerplatte – Basztowa – Dunajewskiego – Podwale – Piłsudskiego – al. 3 Maja – Cichy Kącik

Linia o będzie realizować w każdym dniu po 4 kursy w każdym kierunku z częstotliwością co około 120 minut, w godzinach ok. 11:00 – 18:00.

Również w tym roku Krakowska Linia Muzealna zawita do Nowej Huty! Uruchomienie kursów zabytkowych tramwajów do Nowej Huty planowane jest także w dniach:

  • 28 czerwca (niedziela)
  • 20 września (niedziela

Kursy wariantowe w każdym kierunku uruchomione zostaną na trasie:

Dajwór – Starowiślna – Westerplatte – Lubicz – Mogilska – al. Jana Pawła II – Plac Centralny im. R. Reagana – al. Solidarności – Ujastek Mogilski – Igołomska – Pleszów

Zazwyczaj trasa kończyła się przy pętli obok Kopca Wandy, ale dzięki wydłużeniu trasy, pasażerowie będą mieli więcej czasu na zwiedzanie Kopca Wandy.

Autobusy

Każdego roku dodatkiem do regularnego kursowania zabytkowych tramwajów na Krakowskiej Linii Muzealnej „0” jest pojawianie się zabytkowego taboru na wybranych liniach autobusowych. Trasy linii autobusowych odpowiadają rozmaitym historycznym przebiegom linii autobusowych, dlatego rozkład jazdy jest układany każdorazowo indywidualnie. Zabytkowe autobusy na krakowskich ulicach będziemy mogli zobaczyć w dniach:

  • 28 czerwca (niedziela) – linia 324 na trasie Os. Podwawelskie – Prądnik Czerwony
  • 19 lipca (niedziela) – linia 439 na trasie Cracovia Stadion – Aleja Przyjaźni,
  • 15 sierpnia (sobota – Święto Wniebowzięcia NMP) – linia 145 na trasie Cichy Kącik – Zajezdnia Bieńczyce,
  • 20 września (niedziela) linia 303 na trasie: Azory – Miejskie Centrum Opieki;

Szczegóły dotyczące funkcjonowania pozostałych linii autobusowych będą podane później.

Zapraszamy!