Wystawa Makiet NCK 2021

Ostatnia Wystawa Makiet Kolejowych 🚂 odbyła się w grudniu 2019. Po dwóch latach przerwy udało się nam zorganizować wystawę w Nowohuckim Centrum Kultury w terminie 3-5 grudnia 2021.

Głównym elementem wystawy była makieta modułowa składająca się z 13 stacji i posterunków ruchu o łącznej długości torów wynoszącej ponad 100m. Poruszało się po niej ponad 20 pociągów pasażerskich i towarowych, zarówno historycznych jak i współczesnych. Dodatkowo pojawiła się makieta w skali TT. Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań postanowiliśmy zrezygnować z kącika dla dzieci i kursu małego maszynisty. Dzieci otrzymały modele styrodurowe do kolorowania w domu, w tym roku zamiast lokomotywek przygotowaliśmy nową niespodziankę – dworzec kolejowy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą wystawę. Frekwencja dopisała i było nam bardzo miło widzieć po dwóch latach przerwy tyle osób zafascynowanych naszą wystawą. Wedle wstępnych szacunków NCK, sprzedano około 4000 biletów, czyli jest to wynik porównywalny z poprzednimi wystawami.

Dziękujemy!