Wystawa Makiet MIM 2018

W dniach od 23 do 24 czerwca 2018r w Muzeum Inzynierii Miejskiej w Krakowie, zorganizowaliśmy wyjątkową wystawę makiet.

Wyjątkowo w tym roku mieliśmy do dyspozycji większą Halę D i mocniej współpracowaliśmy z Muzeum Inżynierii Miejskiej. W związku z tym wystawa obfitowała w wiele atrakcji.

Poza ogromną makietą modułową w skali H0 pojawiły się również modele w innych skalach: makiety w skali TT oraz kolejka polowa. Naszą makietę uświetniły również stałe ekspozycje modeli lokomotyw w skali H0 oraz modeli samochodów H0, w tym autobusów w barwach krakowskiego MPK. Na wystawie pojawił się również bardzo dokładnie odzworowany symulator lokomotywy ET22. Wystawie towarzyszła eskpozycja pamiętek kolejowych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy Kącik dla dzieci – kolorowanki i malowanie lokomotyw 3D. Przeprowadziliśmy również Kurs maszynisty na kolejce w skali G. Poraz pierwszy przeprowadziliśmy pokaz modelarskie, gdzie zdradzaliśmy tajniki budowy makiety.

Naszą wystawę odwiedziło 4058 osób, a o sporym zainteresowaniu wystawą świadczą kolejki do kas biletowych. Zachęcamy do oglądnięcia krótkiej relacji filmowej z wystawy.